Raku van Rodi Vroom te zien bij de VVV | Museumwinkel

23 april 2025
Iedere maand staat in samenwerking een kunstenaar van Kunstcollectief Purmerend in de schijnwerpers van de etalage van de VVV l Museumwinkel. Tot 23 juni zijn de prachtige rakuwerken van Rod Vroom te zien. Alle reden om de komende maand tussen het winkelen door even stil te staan voor de etalage van de VVV.
Elke kunstenaar laat zich inspireren door zijn omgeving - bewust of onbewust. Voor Rodi Vroom komt die inspiratie onder andere uit de Japanse kunst, met haar eenvoud, strakke lijnen en serene esthetiek. Deze elementen vormen een bron van verbeelding die hij vertaalt naar unieke keramiekobjecten, vaak gestookt volgens de traditionele Japanse raku-methode, een traditionele manier van keramiek stoken die bekendstaat om zijn onvoorspelbare en levendige resultaat. De spanning tussen controle en toeval, tussen vorm en vuur, is voor Vroom een essentieel onderdeel van zijn creatieve proces.

Wat zijn werk bijzonder maakt, is de manier waarop hij keramiek combineert met andere materialen zoals hout en glas. Deze mix zorgt voor een gelaagdheid - niet alleen visueel, maar ook in betekenis en beleving. Zijn objecten lijken te balanceren tussen traditie en experiment, tussen de rust van Japanse esthetiek en de speelse kracht van zijn eigen fantasie. Dat maakt zijn objecten spannend en eigen. Het resultaat: unieke kunstwerken die meer zijn dan 'alleen maar keramiek'. Ze vertellen stille verhalen - ingetogen, maar vol karakter.



Nieuwsbrief

Als eerste op de hoogte van de komende tentoonstellingen en evenementen!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ja, ik wil graag op de hoogte blijven van de tentoonstellingen, evenementen en nieuwtjes van het Purmerends Museum en schrijf me in voor de nieuwsbrief.

Let op: accepteer de cookies om het inschrijven mogelijk te maken, of klik hier