Fantastische Open Monumentendagen 2026

29 september 2026
Het was een fantastisch weekend, 12 en 13 september. Het Purmerends Museum stroomde vol met honderden enthousiaste bezoekers van alle leeftijden tijdens de Open Monumentendagen.
Geheel in het thema 'Veerkrachtig Erfgoed' namen Brenda Kinsbergen (Gemeente Purmerend) en Bas Snoek (B2 Restauratie) een grote groep belangstellenden mee in het geheim van Kaasmarkt 20. Na zeven maanden verstopt te zijn geweest achter steigers, weten we nu precies welke passie en vakmanschap er nodig zijn geweest om de prachtige gevel uit 1912 te restaureren.



Maskers maken voor kinderen

GeÏnspireerd door de tentoonstelling Vreemde Snuiters van Onno Theelen gingen de jongste bezoekers zelf aan de slag. Resultaat? De meest prachtige, zelfgemaakte maskers die trots mee naar huis gingen!

Zowel binnen als buiten het museum werd er volop gespeurd door jong en oud. In het museum was het speuren naar dieren en buiten kon je veel leren over bijzondere plekjes in de stad. Ook de historische stadswandelingen met de gidsen van Gilde Purmerend waren een schot in de roos.

Kortom: zeer geslaagde dagen. Heb je het gemist of wil je nóg een keer? Noteer dan 11 en 12 september 2027 alvast in je agenda voor de volgende editie!

Nieuwsbrief

Als eerste op de hoogte van de komende tentoonstellingen en evenementen!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ja, ik wil graag op de hoogte blijven van de tentoonstellingen, evenementen en nieuwtjes van het Purmerends Museum en schrijf me in voor de nieuwsbrief.

Let op: accepteer de cookies om het inschrijven mogelijk te maken, of klik hier