Marion Karremans-Burger exposeert natuurpracht en sprookjesachtige verstilling bij de VVV
10 september 2026
Van 5 oktober t/m 2 november 2026 verandert de etalage van de VVV | Museumwinkel in Purmerend in een sfeervol rustpunt vol natuur en mystiek. Kunstenares Marion Karremans Burger toont hier haar nieuwste werken, waarin textiel, verfijning en de transparantie van glas op unieke wijze samenkomen
Voor Marion is kunst maken een belangrijk deel van wie ze is. "Mezelf uiten via kunst is een deel van mijn ziel, van wie ik ben," vertelt zij. Ze raakt geïnspireerd door mooie beelden en de natuur om haar heen en vertaalt dit op gevoel naar een kunstwerk.Haar werk is heel divers. In sommige stukken zijn invloeden te zien van de Jugendstil of Japanse kunst, terwijl andere werken een sprookjesachtige sfeer hebben. Ze houdt van een verfijnde, rustige uitstraling en combineert graag verschillende materialen.
Diepte door glas en textiel
In de etalage aan de Peperstraat zijn in oktober drie specifieke werken te bewonderen die perfect aansluiten bij het lokale landschap. De schilderijen Gifts of Nature, riet" en Gifts of Nature, berkenbomen en het driedimensionale textielwerk Rietlandschap.
Kenmerkend voor haar huidige stijl is het gebruik van glas als drager, soms gecombineerd met spiegels. Door deze combinatie van textiel en glas krijgt het kunstwerk extra diepte en een lichte, transparante uitstraling.
Meer informatie over de Marion Karremans-Burger en haar eerdere werk is te vinden op haar website www.marionkarremansburger.nl of op Instagram via @itsamarion.