Uit het depot: spikes

Een deel van de collectie van het museum bevindt zich in het depot en bevat een schat aan informatie en verhalen. Zo kan een paar spikes, een stukje sporthistorie vertegenwoordigen.
Spikes van roodbruin leer met witte accenten en veters, gedragen bij atletiekvereniging NEA Volharding, circa 1950. Ze behoorden toe aan John de Groot (1935 - 2018), gepassioneerd lid van de atletiekvereniging. Hij won al op zijn 15e vele prijzen bij hardlopen, discuswerpen en verspringen.

ATLETIEKVERENIGING N.E.A.-VOLHARING is de atletiekvereniging voor Purmerend en omstreken. De vereniging biedt zowel baanatletiek als loopsport (zoals weg- lopen) en richt zich op zowel recreatieve als prestatiegerichte sporters.
De vereniging is oorspronkelijk ontstaan uit de in 1878 opgerichte turnvereniging Volharding, toen slechts bestaande uit 10 herenleden. Nog voor de eeuwwisseling werden er ook een damesafdeling turnen en een schermafdeling opgericht. In 1908 scheidden de dames zich af en gingen verder als een zelfstandige vereniging onder de naam Nuttig en Aangenaam (N.E.A.).
In 1917 sloot Volharding zich aan bij de toenmalige atletiekbond (een voorloper van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie) en in de jaren veertig fuseren Volharding en Nuttig en Aangenaam tot de atletiek- en gymnastiekvereniging N.E.A.-Volharding. Turnen bleef het belangrijkste onderdeel.
In de jaren zestig kende de vereniging een sterke groei, met een ledenaantal dat opliep tot meer dan duizend. In 1974 werd besloten om de atletiekafdeling weer af te splitsen. Beide verenigingen behielden lange tijd de naam N.E.A.-Volharding tot 2002 toen de turnafdeling opging in GynNet Purmerend.

Nieuwsbrief

Als eerste op de hoogte van de komende tentoonstellingen en evenementen!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Ja, ik wil graag op de hoogte blijven van de tentoonstellingen, evenementen en nieuwtjes van het Purmerends Museum en schrijf me in voor de nieuwsbrief.

Let op: accepteer de cookies om het inschrijven mogelijk te maken, of klik hier